piątek, 8 kwietnia 2011

PŁUKANKA Z KAWY

PROSILIŚCIE MNIE O DOMOWY SPOSÓB NA PRZYCIEMNIENIE WŁOSÓW. WIĘC PRZETESTOWAŁAM NA SOBIE PŁUKANKE Z NAPARU Z KAWY. :-)

Ludzie od wieków używali parzonej herbaty i kawy do płukania włosów. Tak długo jak herbata i kawa jest obecna w świecie tak ludzie używali ich do różnego typu zabiegów pielęgnacyjnych, wliczając w to mycie i płukanie włosów. Uważa się, że kawa i ciemne herbaty pokrywają siwe włosy u brunetek, podczas gdy rumianek i żółte herbaty ziołowe rozjaśniają blond włosy, chociaż niekoniecznie dodają koloru.
Kawa we włosach: TO DZIAŁA! misja wykonana.

 
Oto krótki opis eksperymentu:
1. Zaparzyłam kawę sypaną - fusy poszły na masaż, a sam napar...
2. ...z kawy po przestudzeniu wylałam na głowę i włosy. Wtarłam w skórę głowy (automasaż) i "odcisnęłam" resztę kawy z włosów.
...UWAGA: Kawa z racji koloru może ubrudzić ubranie, więc trzeba być ostrożnym:) Najlepiej jednak włosy czymś nakryć, tak jak przy innych maseczkach.
3. Po 30 min. spłukałam ciepłą wodą i 2x umyłam włosy szamponem ziołowym.
4. Nałożyłam odżywkę, termoochronę i wysuszyłam.

 
Spostrzeżenia:
1. Nie pojawiło się żadne podrażnienie, pieczenie, swędzenie, co musze zaznaczyc mam wrażliwą skóre głowy
2. Zapach kawy (który dla mnie jest przyjemny) pozostawał na włosach kilkadziesiąt min. po umyciu.
3. Bardzo łatwo się spłukuje.
4. Włosy nie były matowe czego sie obawiałam,
5. I po umyciu są błyszczące, kolor faktycznie bardziej intensywny, na farbowanych włosach mocno nie widać, ale moje jasne odrost
y lekko się przyciemniły.
6.
Trzeba pamiętac aby napar nie był zbyt gorący. Letnia kawa do zimnej powinna być odpowiednia, pozwoli to uniknąć oparzeń lub pieczenia wrażliwej skóry głowy. Ewentualnie można dodać kostki lodu aby szybciej wystudzić napar.
Ilość:
Ilość użytej kawy powinna być proporcjonalna do ilości włosów. Jeżeli masz długie lub grube włosy, przygotuj więcej płynu. Zacznij od 2 do 3 kubków kawy i dostosuj ilość w zależności od rezultatów. Tak samo postępuj z ilością używanej herbaty.
W przyszłości:
Przy każdym parzeniu kawy na peeling,  a wodę z kawy wykorzystuję do włosów!
Takie 2w1 :)
Będe próbwać osiągnąć głębsze rezultaty i spróbuje użyć jakiegoś czynnika koloryzującego. Wymieszaj dwie porcje kawy z porcją jogurtu i nałoże na włosy a następnie przykryje czepkiem kąpielowym. Zostawiamy wtedy na włosach przez kilka godzin, następnie umyjemy i zakakańczamy samą płukaną z kawy.

Jedna rzecz jest pewna. Używanie kawy lub herbaty to ciekawa i raczej tania alternatywa koloryzowania ciemnych włosów. Także kto chce spróbować nie ma obaw:) Zapraszam do podzielenia sie spostrzeżeniami:) ;-)
Osoby o jasnych włosach powinny unikać ciemnych herbat i kaw, które mogą plamić ich włosy. !

3 komentarze:

 1. Czyli jeśli mam średni blond i chciałabym przyciemnić z dwa tony to kawa się nadaje?

  OdpowiedzUsuń
 2. a probowałaś płukanki z szałwi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie sądziłem, że kawa może mieć aż tak świetne właściwości kosmetyczne :) Całe życie tylko ją popijałem, nie wiedząc nawet, że można ją tak ciekawie wykorzystać. Już idę mojej żonie przekazać te nowinki, może przetestuje je na sobie. Pozdrawiam serdecznie!

  strona internetowa

  OdpowiedzUsuń